Teden molitve za nove duhovne poklice

1.  TEDEN MOLITVE ZA NOVE DUHOVNE POKLICE, NJIHOVO SVETOST IN STANOVITNOST

V Cerkvi v Sloveniji ga bomo obhajali od 1. do 8. maja 2022

Geslo: »POJDI IN POPRAVI MOJO CERKEV«.

Klic, ki ga je zaslišal sveti Frančišek, naj odmeva tudi v nas ves teden molitve, pa tudi naprej, ko skupaj hodimo na sinodalni poti.

V tednu molitve naj bo živo in čim bolj zavzeto »poklicno« dogajanje predvsem v naših župnijah, v skupinah, kjer delujemo ... Molímo in vabimo k molitvi, poživímo svojo poklicanost, pričujmo in vabímo k pričevanju življenja, poskrbímo za poglobljeno katehezo ... Naša zavzetost za nove duhovniške, diakonske, redovniške in misijonarske poklice naj postane nalezljiva!

Za letošnji teden molitve je za plakat in knjižico poskrbel Center za duhovne poklice nadškofije Maribor. Knjižica nam bo lahko v pomoč pri razmišljanju in poglobitvi teme. V njej za vsak dan v tednu najdete:

• uvod v sveto mašo, prošnje vernikov, uvod v očenaš in pozdrav miru;
  • za 3. in 4. velikonočno nedeljo predlog homilije;
  • za vsak dan molitvene pol ure, ki se jo lahko izvede pred ali po sveti maši z različnimi skupinami;

V drugem delu knjižice so pripravljeni predlogi za srečanja različnih skupin:

• za srečanje ministrantov in ministrantk;
  • kateheza za 2. in 3. triado;
  • predlog srečanja mladih, zakonske in biblične skupine;
  • seznam nekaterih filmov o poklicanosti;
  • na ovitku knjižice pa je molitev za duhovne poklice; priporočamo, da jo molite vsak dan v mesecu maju ob koncu bogoslužja, pri mladinskih in katehetskih srečanjih, ter drugih srečanjih skupin.

Po župnijah, redovnih in vzgojnih skupnostih ste že prejeli knjižice, vsa besedila pa tudi v elektronski obliki najdete na spletni strani CDP:

2. DOGODKI ZA DUHOVNE POKLICE NA RAVNI NADŠKOFIJE

Lepo vabljeni, da sami sodelujete in k naslednjim dogodkom povabite tudi vernike iz vaših župnij!

• PEŠ ROMANJE

od Slomška k Ptujskogorski Materi Božji v soboto 30. aprila 2022;
Namen: za dobre družine in za duhovne poklice;

Več informacij:

• SREČANJE ŽUPNIJSKIH ANIMATORJEV IN MOLIVCEV ZA DUHOVNE POKLICE

v mariborski stolnici v nedeljo, 8. 5. 2022; ob 15.00 uri molitvena ura, ob 16.00 sveta maša. Po maši agape.

• DUHOVNE VAJE ZA ŽUPNIJSKE ANIMATORJE IN MOLIVCE ZA DUHOVNE POKLICE

Od petka, 13.5. ob 17h do nedelje 15.5. 2022 s kosilom v minoritskem domu duhovnih vaj v Olimju.

Prijave in informacije: s. Štefka Klemen, GSM 031/680 213; stefka.klemen@rkc.si;

• 24 URNA MOLITEV

za novomašnike, za pripravnike na stalni diakonat in za nove duhovne poklice
v Mariborski stolnici, od 10. junija, začetek ob 19h do 11. junija 2022 – zaključek s sveto mašo ob 19h.